Зловживання дитячими сосками в ранньому віці стає причиною порушення прикусу. Це відбувається через те, що у дитини формується щелепа, а соска служить бар'єром між зубами.
Дуже часто батьки зловживають сосками. Іноді дають соску дітям ще в три роки. Але крайній термін, коли можна її давати - це до року. Коли дитина смокче соску, немає контакту між верхніми і нижніми зубами. Так з'являється і розвивається надалі у дитини відкритий прикус.
Також варто батькам звернути увагу на поведінку дитини під час сну.
Якщо дитина спить з відкритим ротом, якщо є ЛОР-захворювання, то все це свідчить про те, що буде неправильно формуватися прикус. Є поняття - "аденоїдний тип обличчя", коли дитина погано дихає носиком, у неї неправильно формується щелепа і через це стає витягнуте обличчя.
В стоматологічній практиці є кілька способів виправити неправильний прикус, як у дітей, так і у дорослих.
У дорослому віці - це звичайно ж брекет-система, але бувають такі випадки, що її недостатньо. Тому використовують комбіноване лікування за допомогою складних апаратів та хірургії - це видалення зубів. Буває таке, що щелепа досить маленька, а зуби великі і не вміщаються в щелепу, тоді потрібно розширити її. Оскільки простимулювати ріст щелепи ми не можемо в такому віці, доводиться видаляти хороші зуби, як правило це "четвірки" або "п'ятірки". Після цього, за допомогою віддалених зубів, вирівнюємо всі інші.
Вартість брекет-системи в українських стоматологічних кабінетах від п'яти тисяч гривень і вище.
Обов'язково після використання брекет-системи, необхідно зафіксувати ретейнери - це такий тоненький дріт, яка ставиться зсередини зубів. Він повинен простояти, як мінімум, рік. З інших варіантів є різні капи, пластини, які одягаються на ніч.