Стоматологічна клініка «New Dent» доктора Fadi, Івано-Франківськ

Чому зуби втрачають первозданну білизну, Поради стоматолога

Мати ідеальну білосніжну посмішку стало естетичною та психологічною необхідністю, проте не всі люди можуть цим похизуватись.

Жовтий відтінок далеко не завжди можна пояснити курінням чи зловживанням кави, причиною цьому можуть бути багато інших чинників, повідомляє BBC news.

 

 

 

 

Генетика та хвороби

Колір зубів у кожного свій і в кожного є ген, який багато в чому визначає колір зубів вже з народження.

Існує кілька вроджених захворювань, які викликають дефекти емалі або дантину, у результаті чого ті поступово набувають жовтого відтінку.

Окрім того, на колір зубів можуть впливати порушення роботи щитовидної залози та секреції тироїдних гормонів, що може викликати загальне потемніння або плями на емалі.

Їжа та напої

Пігменти, які містяться в деяких стравах та напоях, можуть проникнути через пори емалі в більш глибокі тканини наших зубів.

Деякі з них, такі як кава чи чорний чай, добре відомі, а деякі – ні. Зелений чай також містить пігменти, які можуть надавати зубам жовтого кольору, так само як кола та червоне вино.

Це ж стосується продуктів, які містять каротин – морква, помідори або шпинат.

У деяких місцях надати жовтий колір зубам може навіть вода, якщо вона міститиме забагато фтору, що може призвести до захворювання на флюорозом, який супроводжується пігментацією зубної емалі.

 

 

 

 

Ліки і пломби

Деякі види антибіотиків, наприклад, тетрациклін, можуть викликати аномалії формування зубної тканини, тоді зуби вже з’являються з коричневими вкрапленнями.

Інші препарати можуть надати емалі жовтого відтінку, у тому числі й гігієнічні ополіскувачі порожнини рота.

У складі пломб часто міститься срібна амальгама, а вона, за словами пана Кастро, може з часом розподілятись тканиною зуба і змінювати його колір.

Те ж саме відбувається при лікуванні зуба, коли вбивається нерв й після цього він може потемніти.

Ще один варіант – пошкодження кровоносних судин всередині зуба при різних травмах.

Старіння та брак догляду

Ще один чинник, про який не варто забувати, - це вік. Зі старінням зуби також починають жовтіти. Те, що з віком зуби набувають жовтий відтінок – це природній процес.

Протягом життя ми піддаємо зуби цілій низці випробувань, які викликають зміну кольору.

І тут найважливіше, наскільки ретельно ми доглядаємо за порожниною рота. Перш за все, як ми чистимо зуби.

Як уникнути пожовтіння

 

 

 

 

Ми не можемо зупинити хід часу, але можемо ретельно чистити зуби і уникати надмірного споживання окремих продуктів, а також не курити.

Проте, якщо вас дійсно турбує білизна вашої посмішки, краще за все звернутись до професіоналів.

Домашні способи відбілювання мають терапевтичний ефект, проте не варто вірити телерекламі, яка обіцяє зробити посмішку на вісім відтінків білішою.

Найкращий спосіб – це піти до дантиста та обговорити з ним, що можна зробити для відбілювання, а головне, як уникнути можливих патологій.

Використання підручних способів відбілювання, на кшталт чищення зубів содою з лимоном є шкідливим і може призвести до низки проблем з зубами.

Щодо відбілювальних паст, то це простий трюк: протилежним до жовтого є фіолетовий, і, за рахунок проникнення у зубну тканину фіолетових фарбників, створюється оманливий відбілювальний ефект.

Спеціалісти також попереджають про новий феномен, відомий як "бланкорексія" - надмірна занепокоєність білизною зубів. Відбувається зсув у сприйнятті: ми забуваємо, що природно, а чого можна досягти тільки штучним шляхом.

 

Коментарі

Останні новини

Ми повинні об’єднуватися та допомагати тим, хто цього найбільше потребує. Facebook
8 лютого 2022 р.

 
 
 Наближаються приємні передоноворічні, новорічні та Різдвяні свята з рясними хлібосольними столами, галасливими компаніями і масовими гуляннями. Це...
6 листопада 2019 р.

 
 
 Як ви гадаєте, чий зуб був найдорожчим в історії? У 1816 році один аристократ придбав зуб Ісаака...
10 вересня 2019 р.
Зловживання дитячими сосками в ранньому віці стає причиною порушення прикусу. Це відбувається через те, що у дитини формується щелепа, а...
24 липня 2019 р.
10 корисних порад від лікаря 1. Чистіть зуби хоча б двічі на день (в ідеалі потрібно чистити зуби після кожного...
17 липня 2019 р.
Додавання вугілля для додання кольору або абсорбуючих властивостей продукту - сучасний тренд. Вугілля в складі маски для обличчя, вугілля в...
14 липня 2019 р.
Плазмоліфтінг Звучить трохи моторошно як і все, що стосується кабінету зубного лікаря, але боятися тут абсолютно нічого. Плазмоліфтінг - це...
30 червня 2019 р.
СТИХИ ДЛЯ ЧИСТКИ ЗУБОВ  Зайчики и белочки,Мальчики и девочкиУтром две минутки 
  
 Чистят себе зубки.Маленькие котикиОткрывают ротикиЗубки выстроились в...
20 червня 2019 р.
Не використовуйте зуби для розколювання горіхів, відкривання пляшок, перекусування ниток і т.д. При цьому відбувається травмування зубів і виникнення тріщин,...
20 червня 2019 р.
20 червня 2019 р.
Красиві здорові та білосніжні зуби – це саме те, про що мріє і чого бажає кожен з нас. У стоматолога...
20 червня 2019 р.
Ми в мережі
Наше відео
Ще відео