Наближаються приємні передоноворічні, новорічні та Різдвяні свята з рясними хлібосольними столами, галасливими компаніями і масовими гуляннями. Це одні з найприємніших свят року, які люблять і діти, і дорослі. 

Сьогодні ми хотіли б обговорити з вами одну дуже делікатну тему і пропонуємо зробити це з посмішкою: Зубний біль в свята і вихідні, що робити? Тіло просить допомоги, а душа не бажає ділити свято зі стоматологом!

І тут наш Дядечко Гугл пропонує таку кількість народних рецептів, що спочатку наші очі округлювалися від подиву, а потім ці рецепти можна переповідати як анекдоти.

Давайте розберемося разом, що ж робити, якщо болить зуб, а свято в розпалі і стоматолог не доступний. 

Поради народних цілителів і коментарі лікарів:

1. Прикладіть шматочок свинячого сала до хворобливої ​​ділянки зуба і через 15 хвилин больові відчуття припиняться.
Коментар стоматолога: Сало - продукт хороший і корисний, їжте його на здоров'я! Але анальгезируючою властивістю воно не володіє і зубний біль не зникне, почуття голоду і самотності, звичайно, піде :)

2. Розтерти часник з сіллю і покласти на поверхню хворого зуба. Або покласти розрізаний зубчик часнику за щоку, де болить зуб.
Коментар стоматолога: Покласти часник на сало і проковтнути з апетитом! А тримати в роті часник або часникову настойку НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА! Ви обпечеться слизову у роті! Болітиме опік на слизовій і вам, напевно, здасться :), що сам зуб болить менше.

3. Можна покласти звичайний лід.
Коментар стоматолога: покласти шматок льоду в рот ?! Або покласти лід до зовнішньої сторони щоки? І те й інше нашкодить! Ви переохолодитися сусідні зуби і вони болітимуть. Лід у роті може спровокувати біль в горлі і ангіну, лід на щоці може застудити лицевий нерв! Тому експерименти з льодом краще не робити!

4. Прикласти вату зі спиртом до зуба або потримати в роті горілку довго (мета - вбити нерв).
Коментар стоматолога: швидше за все ви вб'єте свою слизову! Ви зробите хімічний опік спиртом! Ніколи таким способом не був убитий жоден нерв!
НЕ МОЖНА прикладати до зуба або ясен (за щоку) вату з будь-яким спиртовим розчином!

5. Досить незвичний спосіб, але дуже дієвий - трохи дрібно нарізаної цибулі загорнути в марлю і покласти у вухо, протилежне хворому зубу.
Коментар стоматолога: невідомо чи це не призведе до глухоти, але печія у вусі буде відчайдушно і опік шкіри вушної раковини може бути реально! На жаль, таке катування цибулею ніяк не вплине на болючий зуб! Нерв зуба не пов'язаний з вухом!

6. Нижче потилиці на шию прикладається гаряча ганчірка, або загорнутий у тканину шматок хрону (!) Або гірчицю.
Коментар стоматолога: Якщо ви не боїтеся забруднити ошатний одяг, можна звичайно натерти хроном або гірчицею голову і шию, та й опік можна отримати як при прогріванні гірчичниками. До зубу це звичайно має мало відносини, а ось гаряче прикладене до голови може змінити ваш кров'яний тиск! Це небезпечно! Тим більше, що ви, ймовірно, шампанського таки ковтнули пару ковточків!

Якщо у Вас захворів зуб, а Ви в гостях чи вдома в ошатному вбранні і час уже «Не льотний», єдиний спосіб вгамувати біль - випити знеболюючого засобу (можна разом з протизапальним). Який саме, ми писати не будемо, але Ви самі зможете вибрати з домашньої аптечки той засіб, що не раз Вас рятував від болю.

Категорично не рекомендуємо наступне:

  • гріти щоку в тому місці, де болить (особливо якщо вже починається флюс (абсцес)!
  • знімати біль великою кількістю алкоголю; назавтра Вам доведеться відвідати стоматолога, і анестезія може просто не подіяти! Алкоголь її сильно притуплює, та й дихати драконячими парами в кріслі стоматолога теж не комільфо!
  • спати тому боці, де болить зуб, Ви мимоволі будете гріти це місце і до ранку може «надути» флюс.
  • покладати спиртові настоянки, свіжий часник, лід, інші підручні господарські засоби, щоб не обпекти шкіру і слизову у роті, не застудити лицевий нерв.

На наступний ранок неодмінно відвідайте стоматолога! Слава Богу, в нинішній час стоматологічні центри та клініки працюють практично без вихідних! Ви заощадите свої гроші і полікуєте зуб на початковій стадії.

А ще краще - запросіть на свята в свою компанію хоч одного стоматолога! Вони всі веселі люди, люблять сміх і компанії і прикрасять будь-яке святкування. І Вам спокійніше: завжди поруч швидка допомога :).

Отримати консультацію та якісну стоматологічну допомогу Ви завжди можете в Стоматологічній клініці «New Dent» доктора Fadi